Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי

איקומרס

הואיל והגעתם לכאן, סביר להניח שאתם מתעניינים בהקמת פעילות איקומרס, ובמכירה של המוצרים שלכם באינטרנט. יתכן שיש לכם פעילות עסקית קיימת, ויתכן שאתם מקימים פעילות עסקית חדשה. כך וגם כך, ניהול הפעילות העסקית שלכם גם במסגרת אתר איקומרס – אתר סחר אלקטרוני, הינה בהחלט מתבקשת בעידן שבו מעל 20% מכלל הסחר בארה״ב ובאירופה מתנהל בערוצים אינטרנטיים. בישראל איקומרס מהווה כיום כ- 10% מכלל הפעילות העסקית, והינו תחום צומח וגדל.

FRÉ Shopify store by Q-Biz | eCommerce Agency
FRÉ Shopify store by Q-Biz | eCommerce Agency

איקומרס בחנות עצמאית מול מכירה ב- Marketplaces

השאלה הראשונה שבעל עסק קיים או חדש, המתעתד למכור את מוצריו באינטרנט, צריך לשאול עת עצמו, הינה השאלה היכן למכור את המוצרים. האפשרות הראשונה, הינה מכירה של המוצרים ב- Marketplaces, דוגמת אמזון, eBay או Etsy. כל אחת מזירות מסחר אלו הינה מקום מפגש ענקי למיליוני מוכרים וקונים. כאשר אתם מציעים את מוצריכם למכירה בזירות המסחר אלו או דומות להן, אתם נהנים מתנועה גבוהה ורציפה של גולשים, המגיעים לאותן זירות מסחר במטרה לרכוש מוצרים. במידה ויש לכם מוצר יחודי, הרי שהמכירה בזירות מסחר אלו בהחלט מתבקשת. במידה והמוצר שאתם מוכרים הינו מוצר שאינו מיוצר על ידיכם, אלא מוצר מיובא או מוצר שאתם קונים מספקים ומוכרים הלאה, הרי שיהייה עליכם להתאמץ יותר על מנת לשכנע קונים בזירות המסחר. זאת מהטעם הפשוט שסביר להניח שרבים אחרים מוכרים את אותם המוצרים, גם הם, באותן זירות המסחר…בין אם פעילות האיקומרס שלכם בזירת מסחר הינה מוצלחת, ובין אם לאו, ישנו הגיון רב בהקמה של פעילות איקומרס עצמאית. פעילות איקומרס עצמאית (חנות אינטרנטית עצמאית) הינה כזו שמופעלת על דומיין שלכם, כזו שיש לכם שליטה מלאה על הנראות שלה, וכזו שיש לכם שליטה מלאה על התקשורת עם הגולשים והרוכשים בה. בעוד בזירות מסחר תיתקלו בתשלומי עמלות גבוהים למפעילי הזירה, תיתקלו במצבים בהם אין לכם תקשורת ישירה עם לקוחות (למשל, העדר גישה לכתובת האימייל של הלקוח) או בעייתיות בהנעת תנועה ממומנת (פרסום) לעמוד המוצר שלכם בזירת המסחר (הואיל ובאותו עמוד זירת המסחר תמקם המלצות גם למוצרים מתחרים, הנמכרים גם הם באותה זירת המסחר) – הרי שבפעילות איקומרס בחנות עצמאית מבנה העמלות שתשלמו יהייה נמוך יותר, תהייה לכם שליטה מלאה על החנות ותכניה, והתקשורת עם הגולשים והלקוחות תהייה אך ורק שלכם.

פלטפורמות איקומרס להקמת חנות עצמאית

במידה והחלטתם שפעילות איקומרס באמצעות חנות עצמאית הינה הדבר הנכון עבורכם (הרבה פעמים במקביל למכירה בזירות מסחר), הרי שהשלב הבא הינו לבחור את הפלטפורמה הטכנולוגית האופטימלית עבור החנות שלכם. ישנן פלטפורמות רבות המתיימרות לספק פונקציונליות איקומרס של חנות אינטרנטית מלאה, ביניהן wix ו- wordpress. החסרון הגדול של פלטפורמות אלו לצרכי איקומרס הינו שהן מיועדות בעיקר להקמה של אתרים תדמיתיים. היכן שהוא, במהלך מחזור החיים של פלטפורמות אלו, נוספו להן יכולות איקומרס בסיסיות הנחוצות בכל חנות, דוגמת היכולת להפעיל סל קניות ולבצע סליקה. מנגד, Shopify (שופיפיי) לדוגמא, הינה פלטפורמת איקומרס אשר מיועדת אך ורק להקמת חנויות אינטרנטיות בצורה מיטבית, על כל המשתמע מכך. חשוב לציין, שיחד עם היותה חנות מלאה, הרי שהחנות יכולה (וצריכה) לשמש באותה העת בתור האתר התדמיתי של המותג שלכם. אין צורך ואין הגיון, בד״כ, באחזקת מספר אתרים שונים, ופלטפורמת איקומרס מבוססת  Shopify (שופיפיי) מספקת את כל הנדרש על מנת שהחנות/אתר שלכם תכלול את כל הנדרש משני העולמות.

Shopify כפלטפורמה מועדפת לפעילות איקומרס

Shopify הינה חברה קנדית, הקיימת מזה 15 שנה. החברה הינה בהגדרתה Hosted eCommerce Platform, כלומר, פלטפורמת איקומרס של חנות אינטרנטית, כאשר החנות מאוחסנת על השרתים של החברה עצמה. Shopify הינה חברה ציבורית, הנסחרת בנאסד״ק, ומפעילה כיום מעל 820,000 חנויות איקומרס שונות. חנויות אלו מאוחסנות תמיד על שרתי האינטרנט של Shopify עצמה (וכאלו יש עשרות אלפים ברחבי העולם, במטרה לקרב את התוכן של החנויות כמה שיותר קרוב לגולשים). חנויות אלו מאובטחות במלואן ב- ssl, וככלל הפלטפורמה מאפשרת לבעל החנות להתמקד בשיווק ובמכירות של מוצריו, ופוטרת אותו מהצורך הקיים בפלטפורמות אחרות להתעסק בסוגיות כגון אחסון, אבטחת מידע, עדכונים וכו׳.

Hercules Grip Shopify store by Q-Biz | eCommerce Agency

מה עלות השימוש ב- Shopify כפתרון איקומרס?

Shopify מציעה ללקוחותיה מספר תוכניות תמחוריות שונות, המבוססות על תשלום חודשי. נכון להיום, קיימות 3 תוכניות בסיסיות, השונות האחת מהשנייה במספר מאפיינים. תוכניות אלו מקנות זכות שימוש חודשית בחנות כפלטפורמת האיקומרס שלכם. עלות החבילה הבסיסית הינה $29 ועלות החבילה המתקדמת הינה $299 בחודש. הפלטפורמה מציעה ומאפשרת לעסקים במספר מדינות (ארה״ב, קנדה, אוסטרליה, בריטניה, סינגפור, הונג קונג וגרמניה) להשתמש בשירותי הסליקה שלה. במצב זה, Shopify עצמה הינה זו המספקת את היכולת לחנות שלכם לקבל תשלומים בכרטיסי אשראי. במידה והחנות שלכם משוייכת למדינה אחרת (למשל, חנות ישראלית) הרי שסליקת כרטיסי אשראי בחנות לא תוכל להתבצע עם Shopify עצמה, אלא תבוצע עם אחת מבין 10-15 חברות סליקת כרטיסי אשראי מקומיות. במקרה כזה, התשלום ל- Shopify יכלול גם אחוז ממחזור המכירות של החנות שלכם, בין 2% בתוכנית הזולה ו- 0.5% בתוכנית היקרה. לחנויות עם מחזורי מכירות גדולים זמינה גם גרסה מיוחדת, הנקראת Shopify Plus. גרסה זו, שעלותה החודשית הינה כ- $2,000 מציעה יכולות מתקדמות.

הבחירה שלכם בתוכנית Shopify (שופיפיי) הנכונה לצרכיכם הינה בראש ובראשונה בהתאם למחזור המכירות שלכם. ניתן לעבור בין התוכניות התמחוריות השונות בכל עת.

מה Shopify מאפשרת לי לעשות כחנות איקומרס?

לאחר שבחרתם תוכנית מתאימה עבור החנות שלכם, אתם יכולים להתחיל להקים אותה. כל חנות Shopify מבוססת על תבנית חנות, theme בעגה של Shopify. כל תבנית שכזו כוללת אפשרויות עיצוביות עבור החנות שלכם, וכן יכולות פונקציונליות. בחירה של תבנית נכונה מאוד חשובה: ישנן תבניות שמתאימות לחנויות שמוכרות אך ורק מוצר אחד, וישנן תבניות שמיועדות לחנויות עם קטלוג מוצרים המונה עשרות אלפי מק״טים. ישנן תבניות עם דגש על ביצועים במובייל ואחרות עם דגש על שימוש בתכנים עשירים כגון וידאו. מומלץ לרכוש תבניות רק דרך האתר של Shopify עצמה. תבניות אלו עברו בדיקות מקיפות ע״י החברה, והן האיכותיות ביותר. תבנית החנות מאפשרת לכם יכולות מתקדמות בהגדרות של עמוד הבית, עמודי קטגוריות מוצרים, עמודי מוצר, עמוד סל הקניות, עמודי תוכן ועוד. חשוב לציין שניתן לעבוד עם התבניות ללא כל ידע תכנותי. זיכרו שכל תבנית הינה נקודת ההתחלה לחנות שלכם, אך לעיתים רחוקות הינה נקודת הסיום. במידה ויש צורך לבצע שינויים בתבנית שאינם ניתנים לביצוע ממשק הניהול של התבנית, הרי שאו אז מתכנת Shopify יוכל לבצע את השינויים הנדרשים בקוד התבנית. כל התבניות תומכות באנגלית, ובד״כ בשפות לועזיות נוספות, אך אינן תומכות בעברית. ניתן לתרגם כל תבנית לעברית, וכן ״לגייר״ אותה לעבודה תקינה מימין לשמאל, כנהוג בשפתנו.

לאחר שבחרתם תבנית עבור החנות שלכם, יהייה עליכם להעלות לחנות את המוצרים אותם אתם מתכוונים למכור. העלאת מוצרים אפשרית באופן ידני, או באמצעות טעינת קובץ CSV המכיל את כל המידע על המוצרים, דוגמת שם, תיאור, מחיר, מק״ט, תמונות ועוד. לאחר מכן, במידה ובחנות שלכם יש מוצרים רבים, סביר שתרצו לחלק את המוצרים לקטיגוריות מוצרים. תוכלו להוסיף תפריטים לחנות, לחבר אותה לדומיין שבבעלותכם, לחבר אותה לסליקת כרטיסי אשראי (במרבית החנויות מומלץ לאפשר סליקה באמצעות פייפאל וכן באמצעות כרטיסי אשראי, וככלל, ככל שתאפשרו יותר אמצעי תשלום כן תשפרו את יחסי ההמרה של החנות שלכם).

האם לבנות חנות איקומרס לבד?

הקמה של חנות איקומרס בסיסית אינה קשה, ואפשרית גם ללא כל ידע טכני. בחרו תבנית, העלו מוצרים, טפלו בעיצוב ועמוד החנות בכלים של התבנית, חברו אמצעי סליקה וצאו לדרך. יחד עם זאת, הקמה של חנות איקומרס שמוכרת הינה מלאכה מורכבת בהרבה, וכמו בדברים אחרים גם כאן יש מקום להתמחות. אתם מוזמנים להיעזר בשירותינו להקמת חנות עבור העסק שלכם, או לחלופין – במידה ובחרתם להקים חנות לבד – אתם מוזמנים להיעזר בנו במקומות בהם הינכם מתקשים.

בהצלחה!

Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. נא למלא את כל השדות:

לקוחותינו ממליצים