Shopify Online Store 2.0

לפני כשבועיים שופיפיי הכריזה את אחת ההכרזות הגדולות ביותר של שופיפיי בשנים האחרונות, הכרזה שרלבנטית לכל בעל חנות שופיפיי: Shopify Online Store 2.0.

שופיפיי בנתה למעשה מחדש את ממשק הניהול של תבנית החנות, במטרה לספק לבעלי חנויות יכולות קסטומיזצייה וגמישות טובות יותר. לאחר עדכון התבנית שלכם, או התקנת תבנית תומכת, יפתחו לכם יכולות שלא היו זמינות עד היום בקלות, בודאי לא לחסרי ידע טכני בקידוד התבניות.

Sections בכל עמוד

החל מעדכון זה, תהייה לכם יכולת לעבוד עם sections בכל עמוד בחנות. אם עד היום sections היו מוגבלים בעיקר לעמוד הבית, החל מעתה ניתן לקחת כל section ולהפעיל אותו, בקלות, בכל עמוד בתבנית שלכם: בין אם בעמוד הבית, בעמוד קולקצייה, בעמודי מוצר, בעמודי תוכן, או אפילו בסל הקניות. כל section בנוי מ״בלוקים״, פיסות תוכן קטנות כגון וידאו, תמונה, מלל או כפתור הנעה לפעולה – והעבודה איתם הינה נוחה ופשוטה בממשק  drag & drop. מפתחים יכולים לפתח עתה sections שניתן יהייה להוסיף אותם לכל תבנית שהיא, מה שיהפוך כל תבנית לורסטילית וגמישה.

מעבר ליכולת לשלב sections בכל מקום, יש לשינוי הזה השפעה משמעותית מאוד על זמני הטעינה והביצועים של החנות. למעשה, החל מעתה, שופיפיי טוענת אר ורק את הקבצים של ה- sections שהם חלק מהעמוד הנוכחי: לא עוד טעינה של כל חלקי העמוד, אלא טעינה רק של מה שמשתמשים בו כעת. לשם המחשה: בחנויות הראשונות שהמרנו ל- Online Store 2.0 החנויות זינקו מציון טעינה של 15-20 לציון טעינה של 70-75!

Theme App Extensions

מפתחים יכולים לפתח מעתה הרחבות לתבניות: הרחבות אלו יופיעו בתוך התבנית שלכם כ- sections נוספים. אין צורך להחליף תבנית רק כי חסרה לכם יכולת כלשהי: התבניות שלכם משתדרגות מעתה גם דרך עדכוני תוספים המיועדים לעבוד בתוך האכסניה של התבנית. כל זה ללא מגע של בעל החנות עם קוד התבנית. מדליק, לא?

Metafields

מכירים את זה שרציתם להוסיף שדה או פריט מידע כלשהו לתוך ממשק הניהול של המוצרים בשופיפיי? עד היום זה היה ישים דרך תוספים, אך הניהול והעדכון של המידע היה מסורבל.

החל מעתה, ניתן להוסיף metafields, פיסות אינפורמצייה בשליטה מלאה שלכם, לכל מוצר בחנות. ניתן להגדיר התניות לסוג המידע, כך שיהייה רק מידע מסוג מספר, מלל או התניות שונות שיוודאו הזנת נתונים תקינה ע״י מי שמעלה/עורך את פרטי המוצרים. הם יכולים להכיל גם תמונות, או קבצי PDF למשל. ברור שניתן מקוד החנות לקרוא את המידע השמור ב- Metafields ולעשות בו שימוש. בדוגמא למטה, הוספנו ללקוח יכולת לעדכן את מיקום הפריט במדפי המחסן לצרכי ליקוט נוח יותר, כאשר המידע הנ״ל מעודכן מתוך עמודי המוצר עצמם! אם גם אתם זקוקים למידע נוסף על המוצרים שלכם, היכולות כרגע אינן מוגבלות עוד. ה- Metafields זמינים היום לכל החנויות, ללא קשר לתבנית המותקנת בהם.

תבנית חדשה – Dawn, גם בעברית!

כחלק מהעדכונים החדשים, שופיפיי שחררה תבנית חדשה הנקראת Dawn. תבנית זו עושה שימוש אופטימלי ביכולות החדשות של Online Store 2.0. תבנית זו, בגירסתה האנגלית, תחליף מעתה את Debut הקשישה, שהותקנה עד היום כברירת מחדל בכל חנות שופיפי חדשה. עבור המעוניינים, יצרנו גירסה עברית של Dawn, אשר תורגמה וגויירה לעבודה מלאה בעברית מימין לשמאל. רוצים להתנסות בה? שלחו לי מייל ותקבלו אותה אליכם. מומלץ ביותר למי שרוצה להבין את היכולות של תבניות תומכות Online Store 2.0.

אז מה זה אומר לגבי התבנית שיש לכם עכשיו?

קרוב לודאי שהתבנית שלכם תקבל עדכון בזמן הקרוב ממפתחי התבנית כך שתתמוך ב- Online Store 2.0. גם אם אתם לא מעדכנים את התבניות שלכם בצורה תדירה, את העדכון הזה אתם חייבים לעשות. לאחריו תהייה לכם יכולת שליטה טובה בהרבה בתבנית החנות, ותוכלו לבצע שינויים רבים בעצמכם. אם מפתחי התבנית שלכם לא זריזים מהיר או לא מרימים את הכפפה – הזדמנות טובה לעבור לתבנית תומכת. בכל מקרה, מעתה ואילך, הימנעו מעבודה עם תבניות שאינן תומכות בצורה מלאה ב- Online Store 2.0. עד סוף השנה שופיפיי דורשת מכל מפתחי התבניות לעדכן לתמיכה מלאה, או שהתבניות שלהם יוסרו מחנות התבניות של שופיפיי.

אם אתם חושבים שהניוזלטר שלנו הינו בעל ערך גם עבור קולגות/מכרים שלכם – אשמח אם תשתפו אותו גם איתם.

Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. נא למלא את כל השדות:

יש לכם חנות שופיפיי או שוקלים להקים אחת?

הירשמו לקבלת טיפים, חדשות, המלצות וכלים בכל הקשור להקמה, אופטימיזצייה וקידום של חנויות אינטרנטיות מבוססות שופיפיי