Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי

7 רעיונות יצירתיים להגדלת המכירות בחנות האינטרנטית שלכם

כבעלים של עסק קטן, המוכר את מוצריו באינטרנט, אתם מכירים את התסכול שנוצר כשגרף המכירות צונח. אתם מצליחים להביא תנועה לאתר, אפילו תנועה איכותית לטעמכם, אך יחס ההמרה של התנועה הזו למכירות בפועל יורד ואינו מה שהיה בעבר.

מכירה של מוצרים באינטרנט היא אומנות, ומעבר להבנה גבוהה במוצרים אותם אתם מוכרים, אתם צריכים כל הזמן להתחדש על מנת להמשיך ולעניין את הלקוחות הפוטנציאליים שמגיעים אליכם בערוצים השונים. לעולם, אבל לעולם – אסור לקפוא על השמרים ולהניח שמה שעבד עד היום ימשיך לעבוד גם בעתיד. לשמחתכם, ניתן ללמוד מנסיונם של מאות אלפי בעלי עסקים קטנים, המוכרים גם הם באינטרנט: בין אם החנות שלכם מבוססת על wordpress & woocommerce, על Shopify, על מג׳נטו או כל פלטפורמה אחרת הפופולרית כיום – הרעיונות שריכזנו כאן, על בסיס נסיונם של אחרים, יוכלו לסייע ולפתוח בכם פתח קטן ליצירתיות גדולה.

  1. שלחו דוגמאות חינם – בכל תחום יש מובילי דעת קהל: אותם בלוגרים, אותם מנהלי קבוצות בפייסבוק, אותן אושיות-רשת עם אלפי ועשרות אלפי עוקבים באינסטגרם, בפייסבוק וברשתות אחרות. האנשים האלו מתחזקים קשר יום יומי עם העוקבים שלהם, אשר מקשיבים למוצא פיהם ומתייחסים אליהם כגורואים בתחומם. צרו עימם קשר, הציגו את עצמכם ואת התחום בו אתם עוסקים, ובקשו את רשותם לשלוח אליהם בחינם וללא כל התחייבות מצידם, דוגמאות של המוצרים שלכם. כולם אוהבים להתנסות במוצרים חדשים, ובודאי לקבל אותם בחינם. במידה והם יהיו מרוצים מהמוצר שהם נחשפו אליו, קיים סיכוי גדול שהם יבחרו גם לספר עליו ולשתף בו את העוקבים והחברים שלהם. אחרי הכל, גם הם צריכים לייצר תוכן רלבנטי מדי יום. יתכן שחלקם יפנו אליכם בחזרה, ויבקשו תשלום עבור חשיפה של המוצר שלכם לקהל החברים שלכם. זה קביל, ובמידה וההצעה מעניינת – בחנו אותה ברצינות.
  2. בצעו סקר בעמוד הפייסבוק שלכם – יש לכם 3000 לייקים בעמוד הפייסבוק של העסק ? אלו 3000 אנשים שישמחו לסייע לכם ! פרסמו סקר בעמוד הפייסבוק עם שאלה אחת: כיצד אתם חושבים שנוכל לתת לכם, לקוחותינו, שירות טוב יותר ומוצר טוב יותר ? בתשובות לסקר הציגו רעיונות שונים שאתם שוקלים ליישום עתידי, אך תנו גם מקום להבעת רעיונות חדשים בתגובות. הציעו תגמול לרעיונות היצירתיים ביותר, והקצו לסקר פרק זמן קבוע, למשל שבוע. במהלך השבוע הקפידו להגיב לרעיונות שיועלו, הקפידו להביע את דעתכם ולשתף בעמוד רעיונות שונים שעלו. בתום השבוע, הודו לכולם, הכריזו על שלושת הרעיונות הטובים ביותר שמזכים את בעליהם במתנות מכם (עם תמונות המוצרים שהם עתידים לקבל חינם, כמובן). ברוב המקרים תופתעו לדעת עד כמה תוכלו ללמוד ולהתפתח בעזרת פידבק שתבקשו בצורה אקטיבית מהקהלים שמחוברים אליכם.
  3. שיתופי פעולה עובדים !! – מצאו עסקים דומים בגודלם לשלכם, אך בתחומים משיקים שאין בהם תחרות ישירה. פנו אליהם והציעו להם להציג ולהציע את המוצרים שלכם בנכסים הדיגיטליים שלהם (באנר בחנות שלהם, פוסט אורח בבלוג שלהם, המלצה על מוצר בעמוד הפייסבוק שלהם, תמונה בפיד האינסטגרם שלהם וכו׳). בתמורה, הציגו אתם את המוצרים שלהם אצלכם. כך אתם תיחשפו לקהל שלהם, והם ייחשפו לשלכם. כולם מרוויחים, לא ?
  4. התחילו תחרות – כולכם נתקלתם בהם: אותם קמפיינים בפייסבוק שקוראים לכם לעשות לייק לעמוד, לשתף אותו, לכתוב משהו בתגובות – ואולי לזכות בפרס. בעלי עסקים רבים חוששים מפעילות בסגנון זה, על מנת שלא לחרוג מכלליה של פייסבוק. אבל תחשבו על זה לרגע: כמה קמפיינים ממומנים כאלו ראיתם בפייסבוק ? לא מעט, נכון ? כלומר, פייסבוק מאפשרת למפרסמים לפרסם את הפעילויות האלו. קדמו בפייסבוק את הפעילות, חתרו לכמות שיתופים גדולה ככל האפשר, גם על חשבון לייקים. תופתעו מהחשיפה שתזכו לה.
  5. ספרו על מאחורי הקלעים של החנות שלכם – החנות שלכם היא וירטואלית. הלקוחות רחוקים מכם, ומתחברים אליכם דרך צג הנייד או המחשב. הם רואים את המוצרים שבחרתם להציג, אך בהרבה מקרים הם יודעים מעט מאוד עליכם – בעלי החנות. תפסיקו להיות ביישנים ! ספרו להם על עצמכם, שלבו בחנות סרטון וידאו של מאחורי הקלעים, העלו תמונות כשמגיע אליכם משלוח עם סחורה חדשה, העלו תמונות שמתארות את תהליך היצירה שלכם במידה ואתם יוצרים מוצרים מקוריים משל עצמכם. החיבור הרגשי שיווצר בקרב לקוחותיכם העתידיים אליכם  ואל המותג שלכם, הוא בעל ערך רב. כשהם יידעו מי עומד מאחורי החנות, הם ירגישו בטוחים יותר ונכונים יותר לרכוש מאותה חנות.
  6. התחילו תוכנית שותפים – כל עסק צריך אנשי מכירות. בין אם יש לכם אנשי מכירות, בין אם אתם אנשי המכירות של עצמכם ובין אם לאו – אתם זקוקים לאנשי מכירות נוספים. באינטרנט, דרך יעילה להגיע לכך היא באמצעות יצירה של תוכנית שותפים (Affiliate Marketing). קיימות כיום פלטפורמות נהדרות כגון Refersion, אשר מתממשקות באופן אוטומטי לחנויות המבוססות על Shopify, Magento, WooCommerce ומערכות אחרות. פלטפורמות אלו יאפשרו לשותפים, שייבחרו על ידיכם, לקדם את המוצרים בחנות האינטרנטית שלכם – בכל ערוץ אינטרנטי שזמין להם. בתמורה לחשיפת המוצרים שלכם לקהלים הזמינים להם, השותפים יקבלו עמלה בגין כל מכירה שתבוצע בזכותם. Refersion, כדוגמא אחת האהובה עלינו במיוחד בחנויות שאנו בונים, מאפשרת לשותפים ולכם קבלת מידע בזמן אמת על מכירות שבוצעו, המרות שהצליחו, עמלות לתשלום ועוד. אחת לחודש, השותפים מקבלים את העמלה המוסכמת מראש (שנקבעה על ידיכם) לחשבון הפייפאל שלהם, באמצעות PayPal Mass Payments. הקונספט נכון עסקית, קל ליישום טכנולוגי בחנות הקיימת שלכם, ומייצר לכם אנשי מכירות שעובדים בשבילכם. כדאי, לא ?
  7. מייל אישור על הזמנה הוא פתח להתחלה, לא דלת לסיום – אתם שולחים מיילים ללקוחות שלכם עם אישור על ביצוע הזמנה, נכון ? עכשיו עליכם לוודא שמייל זה גם כולל כלים לביצוע רכישות עתידיות, ולא רק פרטים על הרכישה האחרונה. הוסיפו קופוני הנחה לרכישה הבאה. הציעו קופון הנחה במידה והלקוחות שלכם יפרסמו אתכם ברשתות החברתיות שלהם. הציעו מוצרים נוספים ל- upsell ו- cross-sell. לא רוצים לעבוד קשה ? השתמשו בכלים שיסייעו לכם לייצר אוטומציה של התהליך. אנחנו מאוד אוהבים את Receiptful. כלי זה יתממשק ישירות לחנות שלכם (שוב, קיימת תמיכה לפלטפורמות הבולטות: Shopify, WooCommerce, BigCommerce), ויחליף את המיילים היוצאים מהמערכת, למיילים שאתם תעצבו לצרכיכם: עם קופוני הנחה, תמריצים לשיתוף ברשתות חברתיות, המלצות על מוצרים נוספים ועוד.

אלירן מילוא, מנכ״ל Q-Biz | eCommerce Agency העוסקת בהקמה, ניהול, תפעול וליווי של חנויות אינטרנטיות. אנחנו עובדים בלייצר צמיחה נוספת עבור העסק שלכם. צרו קשר וניפגש.

Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. נא למלא את כל השדות:

לקוחותינו ממליצים