Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי

Shopify Stores

Shopify stores הינן חנויות המבוססות על פלטפורמת המסחר האלקטרוני Shopify לניהול חנויות אינטרנטיות. נכון למועד כתיבת שורות אלו, קיימות מעל 820,000 חנויות Shopify stores פעילות, כמעט בכל מדינה על פני הגלובוס (וכן, רבות מהן גם בישראל) וכמעט בכל תחום פעילות עסקי. סביר להניח שאתם מתעניינים בהקמה של Shopify stores עבור העסק שלכם והמותג שלכם. יתכן שיש לכם פעילות עסקית קיימת, ויתכן שאתם מקימים פעילות עסקית חדשה. כך וגם כך, Shopify stores המבוססות על Shopify הינן הדרך המתאימה למרבית בעלי העסקים כיום.

FRÉ Shopify store by Q-Biz | eCommerce Agency
FRÉ Shopify store by Q-Biz | eCommerce Agency

Shopify stores מול מכירה ב- Marketplaces

השאלה הראשונה שבעל עסק קיים או חדש, המתעתד למכור את מוצריו באינטרנט, צריך לשאול את עצמו, הינה השאלה היכן למכור את המוצרים. האפשרות הראשונה, הינה מכירה של המוצרים ב- Marketplaces, דוגמת אמזון, eBay או Etsy. כל אחת מזירות מסחר אלו הינה מקום מפגש ענקי למיליוני מוכרים וקונים. כאשר אתם מציעים את מוצריכם למכירה באחת מזירות המסחר האלו או דומות להן, אתם נהנים מתנועה גבוהה ורציפה של גולשים, המגיעים לאותן זירות מסחר במטרה לרכוש מוצרים. במידה ויש לכם מוצר יחודי, הרי שהמכירה בזירות מסחר אלו בהחלט מתבקשת. במידה והמוצר שאתם מוכרים הינו מוצר שאינו מיוצר על ידיכם, אלא מוצר מיובא או מוצר שאתם קונים מספקים ומוכרים הלאה, הרי שיהייה עליכם להתאמץ יותר ולשכנע קונים בזירות המסחר. זאת מהטעם הפשוט שסביר להניח שרבים אחרים מוכרים את אותם המוצרים, גם הם, באותן זירות המסחר…בין אם מכירת המוצרים שלכם בזירת מסחר הינה מוצלחת, ובין אם לאו, ישנו הגיון רב בהקמה של Shopify stores. Shopify stores הינן כאלו שמופעלות על דומיין משלכם, כאלו שיש לכם שליטה מלאה על הנראות שלהן, וכאלו שיש לכם שליטה מלאה על התקשורת עם הגולשים והרוכשים בהן. בעוד בזירות מסחר תיתקלו בתשלומי עמלות גבוהים למפעילי הזירה, תיתקלו במצבים בהם אין לכם תקשורת ישירה עם לקוחות (למשל, העדר גישה לכתובת האימייל של הלקוח) או בעייתיות בהנעת תנועה ממומנת (פרסום) לעמוד המוצר שלכם בזירת המסחר (הואיל ובאותו עמוד זירת המסחר תמקם המלצות גם למוצרים מתחרים, הנמכרים גם הם באותה זירת המסחר) – הרי שב- Shopify stores מבנה העמלות שתשלמו לפלטפורמה יהייה נמוך יותר, תהייה לכם שליטה מלאה על החנות ותכניה, והתקשורת עם הגולשים והלקוחות תהייה אך ורק שלכם.

אז מה זה Shopify ?

Shopify הינה חברה קנדית, הקיימת מזה 15 שנה. החברה הינה בהגדרתה Hosted eCommerce Platform, כלומר, פלטפורמה לניהול של Shopify stores, כאשר החנויות מאוחסנות על השרתים של החברה עצמה. Shopify הינה חברה ציבורית, הנסחרת בנאסד״ק, ומפעילה כיום מעל 820,000 Shopify stores. חנויות אלו מאוחסנות תמיד על שרתי האינטרנט של Shopify עצמה (וכאלו יש עשרות אלפים ברחבי העולם, במטרה לקרב את התוכן של החנויות כמה שיותר קרוב לגולשים). Shopify stores מאובטחות במלואן ב- ssl, וככלל הפלטפורמה מאפשרת לבעל החנות להתמקד בשיווק ובמכירות של מוצריו, ופוטרת אותו מהצורך הקיים בפלטפורמות אחרות להתעסק בסוגיות כגון אחסון, אבטחת מידע, עדכונים וכו׳.

A1C Foods store by Q-Biz | eCommerce Agency
A1C Foods store by Q-Biz | eCommerce Agency

מה Shopify מאפשרת לי לעשות?

לאחר שבחרתם תוכנית תמחורית מתאימה עבור החנות שלכם, אתם יכולים להתחיל להקים אותה. Shopify stores מבוססות על תבניות חנות, theme בעגה של Shopify. כל תבנית שכזו כוללת אפשרויות עיצוביות עבור החנות שלכם, וכן יכולות פונקציונליות. בחירה של תבנית נכונה מאוד חשובה: ישנן תבניות שמתאימות לחנויות שמוכרות מוצר אחד, וישנן תבניות שמיועדות לחנויות עם עשרות אלפי מוצרים. ישנן תבניות עם דגש על ביצועים במובייל ואחרות עם דגש על שימוש בתכנים עשירים כגון וידאו. מומלץ לרכוש תבניות רק דרך האתר של Shopify עצמה. תבניות אלו עברו בדיקות מקיפות ע״י החברה, והן האיכותיות ביותר. תבנית החנות מאפשרת לכם יכולות מתקדמות בהגדרות של עמוד הבית, עמודי קטגוריות מוצרים, עמודי מוצר, עמוד סל הקניות, עמודי תוכן ועוד. חשוב לציין שניתן לעבוד עם התבניות ללא כל ידע תכנותי. זיכרו שכל תבנית הינה נקודת ההתחלה לחנות שלכם, אך לעיתים רחוקות הינה נקודת הסיום. במידה ויש צורך לבצע שינויים בתבנית שאינם ניתנים לביצוע מממשק הניהול של התבנית, הרי שאו אז מתכנת Shopify יוכל לבצע את השינויים הנדרשים בקוד התבנית. כל התבניות תומכות באנגלית, ובד״כ בשפות לועזיות נוספות, אך אינן תומכות בעברית. ניתן לתרגם כל תבנית לעברית, וכן ״לגייר״ אותה לעבודה תקינה מימין לשמאל, כנהוג בשפתנו.

לאחר שבחרתם תבנית עבור החנות שלכם, יהייה עליכם להעלות לחנות את המוצרים אותם אתם מתכוונים למכור. העלאת מוצרים אפשרית באופן ידני, או באמצעות טעינת קובץ CSV המכיל את כל המידע על המוצרים, דוגמת שם, תיאור, מחיר, מק״ט, תמונות ועוד. לאחר מכן, במידה ובחנות שלכם יש מוצרים רבים, סביר שתרצו לחלק את המוצרים לקטיגוריות מוצרים. תוכלו להוסיף תפריטים לחנות, לחבר אותה לדומיין שבבעלותכם, לחבר אותה לסליקת כרטיסי אשראי (במרבית החנויות מומלץ לאפשר סליקה באמצעות פייפאל וכן באמצעות כרטיסי אשראי, וככלל, ככל שתאפשרו יותר אמצעי תשלום כן תשפרו את יחסי ההמרה של החנות שלכם).

האם לבנות Shopify stores לבד?

הקמה של Shopify stores בסיסיות אינה קשה, ואפשרית גם ללא כל ידע טכני. בחרו תבנית, העלו מוצרים, טפלו בעיצוב ועמוד החנות בכלים של התבנית, חברו אמצעי סליקה וצאו לדרך. יחד עם זאת, הקמה של Shopify stores שמוכרות הינה מלאכה מורכבת בהרבה, וכמו בדברים אחרים גם כאן יש מקום להתמחות. אתם מוזמנים להיעזר בשירותינו להקמת חנות עבור העסק שלכם, או לחלופין – במידה ובחרתם להקים חנות לבד – אתם מוזמנים להיעזר בנו במקומות בהם הינכם זקוקים לעזרה.

בהצלחה!

Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. נא למלא את כל השדות:

לקוחותינו ממליצים