Shopify Unite 2019

הכרזות Shopify Unite 2019

זו השנה הרביעית בה כנס Shopify Unite, שהסתיים לפני מספר שעות בטורונטו, קנדה, מספק שלל חידושים שפלטפורמת Shopify תאפשר לבעלי חנויות הפועלים על גביה. ריכזנו עבורכם את ההכרזות העיקריות, שעל חלקן נרחיב בקרוב.

שינויים באופן עיצוב והקמת חנויות

לפני קצת יותר משנתיים, שופיפיי הציגה את ה- sections: היכולת להגדיר איזורי תוכן בעמוד הבית, ובקלות רבה, ללא צורך בידע תכנותי, איפשרה לבעלי חנויות לעשות שינויי drag & drop, עריכת תכנים ועוד. החל מהמשך השנה, ה- sections יגיעו לשאר חלקי החנות: לעמודי מוצר, עמודי collection, עמודי תוכן ועוד.

נכון להיום, במרבית התבניות המתקדמות יותר, תכנים בעמודי תוכן נמצאים בתוך התבנית. דבר זה גורם בשינויי תבניות להכרח של יצירת התוכן מחדש בתבנית החדשה. שופיפיי משנה את ההתנהלות הזו, ובקרוב תכנים ימצאו תמיד מחוץ לתבניות, מה שיאפשר החלפת תבניות נוחה יותר במסגרת עיצוב מחדש של החנות.

שינוי שלישי הינו יצירת יכולת לייצר טיוטות, גם בעמודי תוכן, כך שניתן יהייה לבצע בהם שינויים, לבדוק אותם ללא הפרעה לגירסה הפעילה שלהם, ולפרסם אותם כאשר הם מוכנים.

Master Pages יאפשרו יצירה של עמודי אב, מעין טמפלייטים לעמודים, שעל בסיסם יהייה ניתן לייצר עמודי תוכן חדשים, עם layout אחיד. שינוי בעמוד האב יחול אוטומטית על כל עמודי התוכן שנבנו על בסיסו, ייעול משמעותי לזמני עבודה על עמודי תוכן.

שינויים בצ׳קאאוט

לא עוד hacks למיניהם לביצוע שינויים במסכי הצ׳קאאוט! שופיפיי הכריזה על מתן יכולת למפתחים לפתח אפליקציות המיועדות למסכי הצ׳קאאוט. אפליקציות כאלו, בניגוד לפתרונות פירטיים שהיו קיימים עד היום, יעברו בדיקות איכות קפדניות של שופיפיי כמו כל אפליקצייה אחרת, ויאפשרו ביצוע מיקרו-אופטימיזציות לתהליך הצ׳קאאוט, כמו למשל הוספה של Reviews, Security Bages, הצעות cross-sell ו- upsell בתוך הצ׳קאאוט ועוד.

במסגרת שיתוף של שופיפיי עם חברת Recart, מפתחת אחד משני הכלים המובילים ל- subscriptions, שופיפיי תתחיל לאפשר ביצוע רכישות מבוססות subscription בתוך תהליך הצ׳קאאוט הרגיל. לא עוד יציאה למנגנונים נפרדים לביצוע צ׳קאאוט, ולא עוד תשלום לגורמים חיצוניים, תשלום שהתווסף על העמלות הרגילות של שופיפיי. השינוי הזה הוא game changer רציני עבור עסקים בתחומי המזון, הקוסמטיקה, השירותים ועוד – אשר מבוססים על חיוב מתחדש, אחת לתקופת זמן מוגדרת מראש, של הלקוח.

עבודה עם פורמטי תוכן חדשים

עד היום, היכולת להוסיף קבצים לשופיפיי הוגבלה לקבצים של עד 20 מגה, ומנעה את היכולת לעבוד בצורה נוחה עם קבצי וידאו או קבצי תלת מימד. שופיפיי משנה זאת, והפלטפורמה תציע בקרוב את היכולת לאחסן על שרתים של שופיפיי תכני וידאו ותכני 3d. שינוי זה ייתר את הצורך לאחסן תכני וידאו בשירותי אחסון חיצוניים כמו Vimeo או Youtube – שינוי מבורך. שופיפיי הציגה גם נגן וידאו לשימוש בתוך החנויות, להצגה נוחה של התכנים האלו.

צמיחה גלובלית

בעלי חנויות שופיפיי מודעים היטב לכך שיחסי ההמרה יהיו במיטבם בחנות שפועלת בשפת הלקוח ובמטבע הלקוח, מההתחלה ועד הסוף. עד היום, עבודה עם ממירי מטבע בחנויות נתנה פתרון חלקי, הואיל ומחירי המוצרים הפכו תמיד להיות נקובים במטבע החנות במסכי הצ׳קאאוט. גם עבודה עם שפות מעולם לא הייתה נוחה במיוחד. שופיפיי משנה את ההתנהלות הזו, בין השאר באמצעות פתיחת יכולות שהיו קיימות רק בחנויות Shopify plus עד כה.

במסגרת השינויים שהוכרזו יכולת לעבוד עם כמה שפות שונות בתוך אותה חנות, יכולת להגדיר urlים יחודיים לחנויות איזוריות בפורמט של https://yourdomain/fr/ עבור גירסת החנות הצרפתית לדוגמא, וחשוב מכל, פתיחת האפשרות לעבודה עם multi-currency לכל החנויות. יכולת זו, שהייתה שמורה עד כה לבעלי חנויות Shopify Plus בלבד, מאפשרת עבודה ב- 10 מטבעות שונים, בצורה אוטומטית, כך שהלקוח בכל שוק גיאוגרפי יכול לראות בתוך אותה החנות את מחירי המוצרים בעמודי מוצר, בעמודי קטיגורייה וגם במסכי הצ׳קאאוט במטבע המקומי שלו. שינוי חשוב ומבורך, שישפר יחסי המרה בלא מעט חנויות חד-מטבעיות נכון להיום.

גם ממשקי הניהול של שופיפיי, שעבדו עד היום בשבע שפות שונות, מלבד אנגלית, מקבלים שדרוג משמעותי עם שפות נוספות. לא, עברית עדיין אינה אחת מהן.

שיפורים לאפשרויות השילוח

בקרוב ניתן יהייה להגדיר אפשרויות משלוח פר מוצר – ניתן יהייה להגדיר למשל סט של מוצרים ״שבירים״ בחנות, ועבור אלו להציע שיטת משלוח המותאמת אליהם. כמו כן, ניתן יהייה להגדיר משלוחים מול מחסנים שונים, בהם מלאי החנות נמצא.

Shopify Fulfillment Network

מי שעוסק באיקומרס יודע שמחסנים ושירותי fulfillment הינם פסי הרכבת של התעשייה: בלעדיהם לא ניתן לגדול ולצמוח מהר תוך מתן שירות הולם להרבה יותר לקוחות. שופיפיי הכריזה במהלך הכנס על יצירת רשת fulfillment, לעת עתה בארה״ב בלבד, בהשקעה של כמיליארד דולאר. בכוונת שופיפיי לבצע אינטגרצייה עמוקה של מחסנים ושירותי שילוח לתוך ממשקי הניהול של החנות, כולל יכולות לניהול נכון של מלאי במחסנים שונים, ניתוב הזמנות למחסן המתאים ועוד. המנייה של שופיפיי קפצה ביותר מ- 7% שלשום, רוב הסיכויים בגלל ההכרזה הזו, אשר תשים את שופיפיי ברמה דומה של מתן שירותי fulfillment כמו אמזון. כלים חשובים כמו ניהול החלפות והחזרות, ביצוע packaging למוצרים מורכבים, המבוססים על כמה מוצרים שונים (באנדלים) יפושט ועוד.

יכולת לערוך הזמנות (!) לאחר ביצוען

כל אחד מלקוחותינו שאלו אותנו, בשלב כזה או אחר, האם ניתן לערוך הזמנה לאחר שבוצעה: הלקוח התחרט, רצה להוסיף, לשנות, להחליף שיטת משלוח…כולנו היינו שם. שופיפיי הודיעה על ממשק חדש למפתחים שיאפשר גישה להזמנות, לפני שהן יצאו לדרכן. יכולת זו תשפר את התנהלות שירות הלקוחות בהרבה חנויות, והיא בהחלט אחד השינויים שבעלי חנויות ומפתחי אפליקציות לשופיפיי ביקשו מזמן.

Shopify Plus

Shopify Plus, ספינת הדגל לחנויות המוכרות בהיקפים גדולים, עתידה לעבור שינוי משמעותי בהמשך השנה. לצד הנגשת חלק מיכולות שופיפיי פלוס גם לחנויות רגילות, שופיפיי פלוס עצמה מתפתחת ותאפשר כלי אוטומצייה וניהול אחוד של כמה חנויות בממשק אחד. בנוסף, ניהול הלקוחות מהחנויות השונות יהפוך להיות אחיד, כך שב- dashboard אחד ניתן יהייה לראות לקוחות מכל החנויות בחשבון השופיפיי פלוס.

כלים למפתחים

שופיפיי הכריזה על סט שלם של כלים חדשים למפתחים. מבלי להיכנס כאן לפרטים הטכניים, ניתן לצפות לכך שהאקוסיסטם שמונה היום כ- 3,000 תוספים שונים ימשיך להתחזק ולהתפתח, ולאפשר לכם – בעלי החנויות – להפסיק ולנסות להמציא את הגלגל עם פונקציונליות שנחוצה לחנות שלכם. אפשרויות ניהול השפות השונות, מכירה בכמה מטבעות, גישה להזמנות, לשירותי פולפילמנט ועוד – כל אלו מבטיחים לנו מגוון עשיר של כלים לשיפור יכולות החנויות.

היכולות השונות יהיו זמינות, חלקן מיידית, וחלקן עד סוף השנה. בחודשים הקרובים נרחיב להסביר על כל אחת מהן. לעדכונים שוטפים הירשמו לרשימת הדיוור שלנו בטופס הרישום בתחתית העמוד, או הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו ב: https://www.facebook.com/groups/shopify.il.

Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. נא למלא את כל השדות: