Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי

אז מתי גם אתם תוכלו למכור מוצרים מחנות שופיפיי בתוך אינסטגרם?

בד״כ, כשאותה שאלה/בקשה מגיעה מיותר מ- 10 לקוחות באותו השבוע, אני מתיישב וכותב פוסט הסבר שמטפל באותו נושא.

הפעם, הסוגייה הלוהטת היא מתי תוכלו גם אתם, בעלי חנויות Shopify, למכור את המוצרים שיש בחנות שלכם ישירות בתוך אינסטגרם, ממש כמו אפשרות המכירה שקיימת לכולכם בתוך פייסבוק.

לפני הכל, קצת רקע:

בנובמבר 2016 אינסטגרם שחררה טיזר שמבשר על תחילת מתן האפשרות לתייג מוצרים בתוך פיד האינסטגרם, שלחיצה עליהם תציג פרטים + מחיר וכפתור יקשר לחנות למכירת המוצר.

במרץ 2017 השירות נפתח לכמה עשרות קמעונאים בארה״ב, באוקטובר צורפו לשירות 30,000 חנויות שופיפיי, שנבחרו ע״י אינסטגרם, והשירות תואר ככזה שיפתח גלובלית עד סוף 2017.

מה קרה בסוף 2017? ניחשתם נכון: אינסטגרם לחוד, ושופיפיי לחוד, והאפשרות לחבר את חנות השופיפיי שלכם לחשבון האינסטגרם עדיין לא זמינה לכולם. המקורות שלי בתוך שופיפיי מוסרים שהרגל על הברקס מגיעה מצד פייסבוק (שאינסטגרם כמובן בבעלותה) שכרגע עושה geofencing לשירות, כלומר, מאפשרת אותו רק לחנויות בארה״ב.

אם הגעתם עד פה אתם כבר להוטים לספר לי שיש לכם חנות אמריקאית ואתם מתים לדעת אם תוכלו לנצל את השירות המדהים הזה? התשובה המהירה היא – עוד לא.

התשובה המלאה היא כזו:

נכון למועד כתיבת שורות אלו (פברואר 2018) אינסטגרם ושופיפיי לא מצרפות חנויות נוספות לשירות. הן כן יודעות לציין מה נדרש על מנת שישקלו את צירופכם. פרטים מלאים תוכלו למצוא כאן.

בקישור תוכלו להוסיף את המייל שלכם לרשימת ההמתנה לשירות (אל תבנו על זה יותר מדי, הרשימה לא מתקדמת. כשהשירות יפתח לכולם, הוא כבר יפתח לכולם…בינתיים נראה שיש לשתי החברות מאגר מספיק גדול של נסיינים).

כאן תוכלו לראות את כלל הדרישות של שתי החברות, ביניהן:

  1. אתם חייבים שיהייה לכם פרופיל אינסטגרם עסקי שנפתח בארה״ב
  2. אתם חייבים להיכנס לאינסטגרם שלכם דרך כתובת ip אמריקאית
  3. אתם חייבים להשתמש בגירסת אינסטגרם עדכנית בטלפון שלכם, אשר הורדה בארה״ב (או באמצעות שימוש בתוכנת vpn שמעבירה אותכם דרך כתובת ip אמריקאית)
  4. אתם חייבים להיות בעלי קטלוג מוצרים בפייסבוק. אם אתם משתמשים ב- Facebook sales channel אתם כבר מסודרים. אם אתם עדיין לא מציגים את המוצרים שלכם למכירה בתוך פייסבוק רוצו ועשו זאת.
  5. המוצרים שלכם צריכים להיכלל ברשימת הקטיגוריות המאופשרות כרגע לשירות (רוב התחומים הגדולים בפנים כבר עתה)

במידה ונרשמתם למייל למעלה ואלוהי האינסטגרם צירפו אותכם לשירות, תקבלו על כך הודעה באינסטגרם שלכם, ותתווסף לכם האפשרות לתייג מוצרים.

מה עושים אם אין לכם חנות אמריקאית או במידה ויש לכם והשירות לא זמין עבורכם עדיין:

לצערכם, אין עדיין כלים שמאפשרים את אותה פונקציונליות בתוך אינסטגרם. אבל, יש כלים מצויינים, חלקם חינמיים, שיודעים למשוך את תכני האינסטגרם שלכם אליהם, לאפשר לכם לתייג אותם עם מוצרים מחנות ה- Shopify, ולכלול אותם לתצוגה או באתר חיצוני (כבר הסבר למה זה טוב) או כפיד אינסטגרם בתוך החנות שלכם. הכללה באתר חיצוני יכולה להיות טובה על מנת להחליף את הקישור ל- bio שלכם באינסטגרם, כך שמי שלוחץ עליו מגיע לעמוד ובו יש את אותם תכני אינסטגרם, אך הפעם מתוייגים עם מוצרים ולינקים לרכישה. החסרון הגדול הוא שתנועה זו עוברת למקור חיצוני במקום להגיע ישירות לחנות שלכם. מנסיוננו, לפעמים זה מיטיב עם המכירות ולעיתים פוגע – בכל מקרה צריך לבדוק את ההשפעה בחנות הספציפית שלכם.

בין הכלים שאנו משתמשים בהם ליצירת חיבור זה:

  1. Shop by instagram  – לא לתת לשם להטעות אותכם, אין קשר בין האפליקצייה לאינסטגרם עצמה
  2. Shoppable instagram galleries
  3. Instagram shop by SnapPPT – הבחירה שלנו כאן בקיוביז

בהצלחה…

אלירן מילוא, מנכ״ל Q-Biz | eCommerce Agency העוסקת בהקמה, ניהול, תפעול וליווי של חנויות אינטרנטיות. אנחנו עובדים בלייצר צמיחה נוספת עבור העסק שלכם. צרו קשר וניפגש.

Q-Biz | eCommerce Agency | Shopify Experts | מומחי שופיפיי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. נא למלא את כל השדות:

לקוחותינו ממליצים